Cal detect  тест та ОМОМ система для капсульної ендоскопії: від функціональних порушень кишківника до запальних захворювань кишківника.



Історія питання:

Капсульна ендоскопія є безпечним методом  діагностики пацієнтів з Хворобою Крона  з рівнем діагностичного виявлення більше за 70%, що вище за звичайні ендоскопічні та радіологічні методи, можливо результати відрізняються для Хвороби Крона та функціональних розладів кишківника.

Cal detect  тест є імунохроматографічним швидким тестом , що базується на виявленні в стулі калпротектину,  що є високоефективним у виявленні запальних захворювань кишківника в порівнянні з іліоскопією та сцинтіграфією з маркованими лейкоцитами.

Мета

Довести можливу роль Cal detect  тесту та ОМОМ системи капсульної ендоскопії у скринінгу функціональних розладів (IBS)  та органічними розладами кішківника (запальні захворювання кишківника, некласифіковані запальні захворювання кишківника, дивертикулярна хвороба, поліпи, новоутворення) перед проведенням колоноскопії з іліоскопією.

Матеріали та методи

У дослідженні приймали участь 30 пацієнтів віком старше за 18 років. Дослідження проводилося з травня по листопад 2009 року у пацієнтів з неспецифічною діареєю ( більше 5 випорожнень на день), при відсутності інших симптомів, наприклад:

-  підвищений рівень PCR та ESV

-  втрати ваги

-  анемія

-  домішки крові в калі

-  позакишкові прояви запальних захворювань кишківника

-  ознаки стенозування

Всім пацієнтам було проведено Cal detect  тест, після чого вони були розподілені у три групи: А (менше 15 мг), В (15-60мг / Т2), С ( більше 60 мг / Е3).  Група А була виключена з дослідження в зв’язку з тим, що Cal detect  був нижчим за 15мг. Група В підлягала капсульній ендоскопії (ОМОМ відеокапсульна система), безпосередньо. Група С підлягала колоноскопії з іліоскопією і лише після того капсульній ендоскопії.

Результати:

30 (Ч=14, Ж=16, середній вік 42) пацієнтів входили в дане дослідження: 15 ( 9 Ж, 6 Ч) були виключені з дослідження в зв’язку з тим, що Cal detect  був нижчим за 15мг, що вказувало на функціональний характер розладів та було підтверджено колоноскопічно, у інших 15 пацієнтів (8 Ч, 7 Ж) результат  Cal detect  вказував на необхідність капсульної ендоскопії перед традиційною колоноскопією з іліоскопією. Особливо у пацієнтів з оцінкою Т2 (5 некласифікованих запальних захворювань кишківника, 1 функціональний хірургічний розлад, 1 дивертикулярна хвороба, 1 food end nutritional system  ураження та 1 сімейний дифузний поліпоз) потім з оцінкою Т3 (5 IBD, 1 дивертикуліт та 1 рак товстої кишки) підлягали класичній колоноскопії з іліоскопією, що є золотим стандартом. Всі діагностичні знахідки були підтверджені гістологічно.

Висновки:

В нашому попередньому дослідженні ми зробили припущення, що Cal detect  є ефективним методом виявлення гострого або хронічного запалення слизової кишківника та відрізняється  від того ж показника при функціональних порушеннях, що підтверджується даними капсульної ендоскопії, особливо у пацієнтів з оцінкою Т2 , а також у тих, що мають експресію Cal detect  тесту більше за 60мг необов’язково мають запальне захворювання кишківника, але будь-яке запальне захворювання, включаючи новоутворення.

Для виявлення пацієнтів з запальними захворюваннями кишківника необхідним є даний неінвазивний тест.
© 2011-2012 introline.com.ua